Warning: Creating default object from empty value in /home/server439344/ftp/migracja/_backup/wordpress/wp-content/plugins/accelerated-mobile-pages/includes/options/redux-core/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Obowiązkowe strony internetowe dla spółek akcyjnych

Obowiązkowe strony internetowe dla spółek akcyjnych

Obowiązkowe strony internetowe dla spółek to najnowszy projekt resortu sprawiedliwości. Posiadanie obowiązkowej witryny przez spółkę akcyjną to nie jedyny wymóg tego projektu. Główne założenie to obowiązek stałej aktualizacji  I informacji na stronie. Konsekwencje braku spełnienia tego obowiązku dla może skutkować nawet karą pozbawienia wolności.

Obowiązkowe strony internetowe
Obowiązek wprowadzania regularnej aktualizacji na stronie, który chce nałożyć Ministerstwo Finansów, wydaje się zbyt restrykcyjny, ale mamy pocieszenie dla naszych Klientów. Ponownie powtórzymy, że np. przeglądarka Google (jak również inne) ma podobne oczekiwania od właścicieli stron. Oczywiście karą nie jest pozbawienie wolności, ale jest ona równie surowa. Brak aktualizacji na stronie doprowadza do spadków pozycji witryny w przeglądarce, a już na pewno możemy zapomnieć o najwyższych pozycjach. Właśnie dlatego wszystkim swoim Klientom polecamy umieszczenie na swojej witrynie zakładki: newsy/ nowinki/ aktualności/ blog, itp. Regularne wpisy i aktualizacje usprawniają pozycjonowanie stron.
Obowiązkowe strony internetowe

Co mają zapewnić wprowadzane zmiany?

Wprowadzenie obowiązku posiadania witryny internetowej przez każdą spółkę akcyjną bez wyjątku według resortu ma zapewnić biznes przejrzysty i nieanonimowy. Obowiązkowe strony internetowe dla spółek to przede wszystkim szansa dla akcjonariuszy na szybkie sprawdzenie przede wszystkim informacji o zasobie finansowym firmy, jak również takich informacjach, jak data Zgromadzenia Walnego.

Jeśli ktoś chce sprawdzić dane konkretnej firmy, np. sprawozdania finansowe, musi odszukać je w Rejestrze Sądowym czy też w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Teoretycznie jest to proste, jednak praktyka pokazuje, że pochłania to sporo czasu i jest niewygodne – tak uważa resort.

Obecne zmiany budzą niepokój wśród przedstawicieli organów spółek akcyjnych, a związany on jest ze wzrostem nakładów jaki trzeba będzie ponieść na obsługę tego segmentu marketingu firmy. W odpowiedzi na wprowadzenie nowych przepisów, firma Agencja Marketingowa SowiWeb oferuje współpracę i pomoc w zakresie tworzenia niedrogich stron internetowych z możliwością przeprowadzania szybkich aktualizacji danych finansowych, oraz nowych informacji mających znaczenie dla partnera biznesowego. Jeżeli Zarząd bądź Administracja spółki nie są dyspozycyjni w tym zakresie, można to zlecić wykwalifikowanym pracownikom firmy SowiWeb. Strona będzie łatwa w obsłudze i czytelna, jak również będzie odpowiadała najnowszym trendom graficznym obowiązującym w sieci internetowej. Zobacz krok po kroku jak przebiega proces powstawania takiej strony.(kliknij) Informację o planowanych zmianach 22.02.2016 r. podała gazetaprawna.pl.

Oceń proszę przydatność tego artykułu:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.00 out of 5)

Loading...

Summary
Obowiązkowe strony internetowe dla spółek akcyjnych
Article Name
Obowiązkowe strony internetowe dla spółek akcyjnych
Description
Obowiązek aktualizacji na stronie już nie tylko w przeglądarkach internetowych, resort sprawiedliwości szykuje zmiany.
Author
Publisher Name
StronyPro
Publisher Logo